Samostudium

20. 02. 2012 | † 10. 03. 2012 | kód autora: LD7

Vítej v místnosti samostudia, je to volitelná věc, pokud se chceš o koních dozvědět něco podrobněji (třeba i jako materiál pro jízdu) nebo už jsi koníka pojezdila i se postarala o něj a teď máš dlouhou chvíli ;) Přečti si jeden z článků (DŮKLADNĚ) a pak stručně shrň co jsi se ve článku dozvěděla na stájový E-mail kancelar.fearless@seznam.cz  

ČLÁNKY V SAMOSTUDIU:

Drezurní začátky

info:Jasně mistrovská drezura je úžasná věc, souladu koně a jezdce v jednoho tvora, je přímo radost se na to koukat, ale i ti nejprofesiálnější drezurní jezdci a jezdkyně začínali těmi nejsnašším drezurními prvky > spíše procvičováním, no a pokud se onich chceš dozvědět více - čti dál.

látka:Na úvod tě seznámím s drezurou, drezura je vlastně ukázka toho jak "až" se člověk a kůň mohou sblížit, a co z toho pak může vzejí

 

. Jsou to složité pirulety, pásáže a piafi, které divákům berou dech. My se ale dnes nebudeme bavit o těchto prvcích ale o zcela jednoduších věcech jako je npř. Vlnovka, po diagonálu změnit směr, malý a velký kruh, v obloučku změnit směr, osmička a obrat kolem předku.Všechny tyto drezurní úlohy patří k těm jednodušším, to však neznamená že zvládnou je-je vrnkačka, ba naopak pokud se jezdes chce začít věnovat drezuře, zjistí že to není vůbec lehké jak se to píše ani jak to vypadá-nebo co si pod tím vlastně představíš.

Vlnovka: Vlnovka jsou vlastně obloučky prováděné s koněm, jsou vlnovky o dvou, třech, čtyřech a více obloucích. Při této úloze jezdce nejprve koně navede na začátek jízdárny (kryté haly nebo prostoru pro ježdění) poté zatáhne za vnitřní otěž (čímž koně navede zase na stranu odkud přišel ale pozor už dál tzn. v další stopě vpřed) a zapasuje si koně též kolem vnitřní holeně, no a tím vytvoří jeden oblouk, dál se s koněm "vlní" po jízdárně a vytvoří různý počet oblouků přes celou jízdárnu, zkráceně se tomu tedy říká vlnovka.

Diagonál: Při úloze "po diagonálu změň směr" si nejprve pro ulehčení fantazie představme pokyn "z rohu do rohu" Ono je to totiš totéž, vezmeme si tedy konečný případ. Jezdec s koníkem kluše v lehkém klusu vpřed po celé jízdárně, dostane pokyn "po diagonálu změň směr" Tak tedy počká až s koníkem dokluše k rohu jízdárny a tam si ho "olemuje" kolem vnitřní holeně a přitáhne vnitřní otěž a vyvede si koníka přesnou úhlopříčkou středem jízdárny až k protějšímu rohu kde změní směr.

obrat kolem předku: Tato úloha je už jemě složitější, docílit se má toho aby se koník obrátil kolem své osy. Nejprve tedy koníka zastavíme, poté si vnitřní otěží postavíme klavu koně k příslušné ruce, vnitřní holení tlačíme koně každý krůček v obratu naopak vnější holeň si koníka pohlídá ,aby neustupoval do boku. Jezdec/jezdkyně se tedy i snaží aby koník necouval a zároven nešel vpřed.

 

UŽ MŮŽETE PSÁT NA E-MAIL, POKRAČOVÁNÍ ZAČÁTEČNÉCKÉ DREZURY (D.z. 2 bude už brzy)


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.